İslami Evlilik Sitelerinin Karşılaştırması

İslami Evlilik Siteleri Kategori seçin

İslami Evlilik Siteleri

Türkiye nüfusun çok büyük bir çoğunluğunun Müslüman insanlardan oluştuğu bir ülke. Bu insanlar içerisinde kendini muhafazakâr olarak tanımlayanların sayısı hiç de az değil. Geleneksel yöntemlere başvurup kendine hayırlı bir kısmet bulamayan insan sayısı da son derece fazla.

Siz de İslami usullere göre yetiştirilmiş ve hayatını bu şekilde yaşayan birini arıyorsanız karşılaştırma yapabilmek için doğru yere geldiniz demektir. Çünkü Lovinos’ta Türkiye ve dünyada hizmet veren İslami arkadaşlık ve evlilik sitelerini bulabilir, gerçek kullanıcı yorumlarını okuyabilir ve kendinize uygun bir site seçip oraya kayıt olabilirsiniz.

1.
Pin-me
Pin-me
 • Jeton Sistemi
 • Uluslararası bir oluşum
 • Basit kullanım
1 500 000+
bekarlar
23+
ideal yaş
2.
MyDates
MyDates
 • Cep Telefonu Uygulaması
 • Yüksek Kullanıcı Sayısı
 • Kolay eşleşme
750 000+
bekarlar
21+
ideal yaş
3.
Asian Dating
Asian Dating
 • Asyalı kullanıcılar
 • Yüksek güvenlik sistemi
 • Onaylı profiller
2 500 000+
bekarlar
23+
ideal yaş
4.
Fuckbook
Fuckbook
 • Sosyal Medya Arayüzü
 • Uluslararası Kullanıcılar
 • Yüksek Kullanıcı Sayısı
29 000 000+
bekarlar
21+
ideal yaş
5.
Be Naughty
Be Naughty
 • Uluslararası kullanıcılar
 • Kolay kullanım
 • Yoğun kullanıcı etkileşimi
7 500 000+
bekarlar
23+
ideal yaş
6.
Victoria Milan
Victoria Milan
 • Tamamen anonim olabilme
 • Yüksek güvenlik sistemleri
 • Dünyanın her yerinden insanlar
6 000 000+
bekarlar
23+
ideal yaş

İslami Evlilik Sitelerinden Ne Beklemeli?

İnternette birçok arkadaşlık sitesi ve uygulaması mevcut. Ancak bunların çoğu ciddi bir ilişki yerine tek gecelik ilişki, flört ya da sevgili arayan insanların üye olduğu siteler ve uygulamalar. İnternet üzerinden sizin gibi İslami evlilik düşünen birini bulmak için ilk yapmanız gereken İslami evlilik sitelerine göz atmanız. Bunun için yine Lovinos’u kullanabilirsiniz. İnternetteki seçenekleri tek tek aramak ve incelemek yerine buradan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Nasıl kayıt olacağınız, varsa Premium üyeliğin ücretleri ve avantajları ve hatta üyeliğinizi nasıl iptal ettireceğiniz bile Lovinos’ta anlatılıyor.

Kayıt Formunu Doldururken Dürüst Olun

Kendinize göre bir site bulup kayıt olduktan sonra birçok soru cevaplamanız gerek. İslami evlilik sitelerinde genellikle son derece detaylı sorular soruluyor. Alkol/sigara kullanımından bir cemaate mensup olup olmadığınıza kadar uzanan bu sorular arasında inandığınız mezhep de soruluyor. Bu soruları cevaplamanız önemli çünkü evlenmek için aradığınız eşte siz de bu soruların cevaplarına dikkat edeceksiniz.

Siteye kaydolurken karşınıza çıkan sorulara ne kadar doğru cevap verirseniz aradığınız insanla evlenme şansınız o kadar artacaktır. Unutmayın, internetten eş bulmak konusunda dikkat etmeniz gereken şeylerin başında dürüstlük geliyor.

Premium Üyelik Denenmeli Mi?

İnternetteki arkadaşlık sitelerinin hemen hemen hepsi standart ve Premium üyeliklere sahip. Standart üye olduğunuzda günlük mesaj sayınız kısıtlı oluyor, hatta bazen bu hizmetten ücretsiz yararlanamıyorsunuz. Bu ücretli ve ücretsiz üyelik arasındaki farklardan yalnızca bir tanesi. Kendinizi sitedeki binlerce ya da milyonlarca kullanıcı arasında öne çıkarmak ve daha fazla insanın ana sayfasında görünmek istiyorsanız kesinlikle ücretli üyelik almanız gerek.

Kesenin Ağzını Açın

Evlenmek ciddi bir iş. İslami evlilik siteleri de servislerini ücretli ve ücretsiz üyelik standartlarına göre ayırıyor. Siz de evlenmeyi ciddiye alıyor ve İslami usullere uygun bir evlilik arıyorsanız kullandığınız siteden ya da uygulamadan tam anlamıyla yararlanabilmek için ücretli üyeliği denemelisiniz. Böylece partnerinize de evlenmeyi ne kadar ciddiye aldığınızı belli etmiş olursunuz.

İslami Evlilik Siteleri Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Daha önce online arkadaşlık sitelerini denememiş olanlar doğal olarak bu fikre önyargılı yaklaşmakta. Konu İslami evlilik olunca size işler daha da zorlaşıyor gibi gelebilir. Fakat bu şekilde düşünmenize gerek yok. İnternette birçok farklı amaçla kullanılan tanışma sitesi ve uygulaması mevcut. Her gün Türkiye ve dünyada milyonlarca insan tanışma siteleri sayesinde tanışıyor, buluşuyor ve ciddi bir ilişkiye ya da evliliğe yelken açıyor.

Siz de hiç çekinmeden kendinize göre bir İslami evlilik sitesi bulabilir ve buraya üye olabilirsiniz. Ancak işin önemli kısmı sitelere üye olmakta değil, o siteleri amacına uygun ve düzgün kullanmakta. Lovinos’tan yararlanarak en iyi yorumlara sahip ve kaliteli bir İslami evlilik sitesine üye olduktan sonra kendinize güvenilir ve güzel bir profil oluşturmanız gerekli.

İslami Evlilik Sitelerindeki Kullanıcılardan Ne Beklemeli?

Bir İslami evlilik sitesine kaydolan her insanın beklentileri aşağı yukarı aynıdır. Kendisi gibi bir inanca sahip olan ve hayatını bu inanca göre şekillendiren, bu inancın gerekliliklerine göre evlenmek ve bir aile kurmak isteyen insanlar bulmak ve onlarla dünya evine girmek. Herkes yaşadığı çevrede kendine böyle bir eş adayını kolayca bulamaz, bu yüzden online arkadaşlık siteleri gibi yardımcı yollara başvurması gerekebilir.

Siz de bir İslami arkadaşlık sitesine kaydolmak niyetindeyseniz öncelikle evliliğin ciddi bir şey olduğunu aklınızdan çıkarmamanız gerek. Özellikle İslami arkadaşlık sitelerinde flört ya da sevgililik gibi ciddi olmayan ilişkilerin yeri olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Kendinize uygun bir eş adayı ararken karşınızdakine onunla anlaşırsanız kesinlikle evleneceğinizi ifade etmeniz ve hayatınızı da ona göre şekillendirmeniz gerek.

İslami Evlilik Yolunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evleneceğiniz insanla aynı hayat görüşünü paylaşmak uzun ve mutlu bir evliliğin sırrı. Bu yüzden evlenme yolunda atacağınız adımlar yavaş ancak kararlı olsun. Acele etmeyin, birbirinizi iyice tanımaya çalışın, alışkanlıklarınızı öğrenin ve birbirinizin farklılıklarına saygı duyun. Birbirinize üstünlük kurmaya çalışmayın, her zaman ortak noktada buluşmaya çaba gösterin.

Eşinizle birbirinizin dünyası haline geleceğiniz için birbirinize asla yalan söylemeyin. Unutmayın ki bir yalan hayatta kalmak için başka yalanlara da ihtiyaç duyar. Her zaman sabırlı olun ve asla birbirinizi cezalandırmayın. Herkes hata yapabilir, hatalarınızı birbirinize dürüstçe anlatın ve birbirinizin hatalarına her zaman hoşgörüyle yaklaşın. Affedici olmak her zaman iyidir.

Kadınlar Güvende Olmak İster

Bir erkek olarak eşinize hiçbir zaman güvensiz ve ortada kalmış hissettirmemeniz gerek. Evliliğinde sorumluluklarını bilen ve evin ihtiyaçlarını karşılayan bir erkek olmanız gerekli. Eşine ve çocuklarına sahip çıkan ve onların her zaman yanında olan bir baba figürü ideal baba figürüdür ve toplumda her zaman ona büyük bir saygı duyulur. Kendinizi bunları yerine getirmeye hazır hissetmeden evliliğe adım atmanız iki taraf için de yıkıcı etkilere sebep olabilir. Unutmayın ki kendi başınızın çaresine bakamayacak durumdayken evlenirseniz eşinizin ve çocuklarınızın da sorumluluklarını üstlenemezsiniz.

Erkekler Kendilerine Bağlanan Kadınları Sever

Ne kadar hayatın yükünü ortak sırtlamanız ve müşterek bir yaşam sürmeniz gerekse de erkeklere arada sırada onları kadını olduğunuzu hissettirmeniz çok daha mutlu bir evlilik hayatına sahip olmanızı sağlayacaktır. İster çalışın ister çalışmayın, çocuğunuz olursa annelik görevlerinizi elinizden geldiğince yerine getirmeye çalışın. Eşiniz size tabii ki çocuk yetiştirmenin her alanında yardımcı olmalı, tüm zorluklarda yanınızda bulunmalı. Ancak anne sevgisini tatmak çocuklar için çok önemli ve unutmayın ki ne kadar iyi bir anne olursanız eşiniz de size o kadar değer verecek ve size daha çok bağlanacaktır.

Bu sayfa yardımcı oldu mu?
İçeriği beğendiniz mi?
5 3

Bizi buralarda görebilirsiniz

haber7.com haberler.com internethaber.com mynet.com onedio.com